ˆ
Zmiana wielkości treści
Zmiana kontrastu serwisu
WyłączWłącz skróty klawiatury
Zmień interlinię
Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Urzędu Gminy Trzebiechów
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

kadencja 2014 - 2018

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

Protokół nr XVIII/2016 z przebiegu XVIII Sesji Rady Gminy w Trzebiechowie

Informacja ogłoszona dnia 2016-11-17 10:12:49 przez Marcin Koteluk

Akapit nr 1 - brak tytułu

Protokół nr XVIII/2016
z przebiegu XVIII Sesji Rady Gminy w Trzebiechowie
odbytej w dniu 19 października 2016r.
 
Ad. 1
Przewodnicząca Rady Gminy Pani Anna Dunajska otworzyła XVIII Sesje Rady Gminy w Trzebiechowie. Przywitała Rade Gminy, Wójta Izabellę Staszak, pracowników Samorządowych, Sołtysów, Kierowników jednostek i zaproszonych gości. Pani Przewodnicząca stwierdziła obecność 14 radnych Rady Gminy w Trzebiechowie. Jest to quorum niezbędne do prowadzenia obrad Rady Gminy. Umożliwia to przeprowadzenie ważnych wyborów oraz podejmowania prawomocnych uchwał.
 
Ad. 2
Pani Przewodnicząca Anna Dunajska przystąpiła do przegłosowania porządku obrad. Pani Wójt poprosiła o przeniesienie punktu 3 na punkt 4, ze względu na opóźnienie przybycia pana Bernarda Pośledniego.
Porządek obrad został przyjęty głosami 14 radnych i przedstawia się następująco.
  1. Otwarcie XVIII Sesji Rady Gminy w Trzebiechowie.
  2. Przyjęcie porządku obrad.
  3. Wręczenie zestawu ratowniczego R1 dla Prezesa OSP w Głuchowie przez Dyrektora KRUS w Zielonej Górze.
  4. Wręczenie odznaczenia
  5. Budowa zakładu produkcyjnego (wytwórnia pasz).
  6. Informacja Przewodniczącej Rady Gminy o działaniach podjętych w okresie międzysesyjnym.
  7. Informacja Wójta Gminy o działalności w okresie międzysesyjnym.
  8. Informacja dotycząca analizy danych zawartych w oświadczeniach majątkowych.
  9. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały w sprawie ustalenia zasad przyznawania diet radnym oraz sołtysom Gminy Trzebiechów.
  10. Informacja o przebiegu wykonania budżetu Gminy Trzebiechów za I półrocze 2016r.
  11. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2016r.
  12. Podjęcie uchwały w sprawie zarządzenia poboru podatków w drodze inkaso, wyznaczenia inkasentów oraz wysokości wynagrodzenia za inkaso.
  13. Podjęcie uchwały w sprawie wzorów formularzy w zakresie podatku od nieruchomości, podatku rolnego oraz podatku leśnego w Gminie Trzebiechów.
  14. Podjęcie uchwały w sprawie określenia stawek podatku od nieruchomości.
  15. Wnioski i interpelacje radnych.
  16. Odpowiedzi na wnioski i interpelacje radnych.
  17. Wolne wnioski i zapytania.
  18. Przyjęcie protokołu z XVI Sesji Rady Gminy.
  19. Przyjęcie protokołu z XVII nadzwyczajnej Sesji Rady Gminy.
  20. Sprawy różne.
  21. Zamknięcie XVIII Sesji Rady Gminy w Trzebiechowie.
Ad. 3
Pani Przewodnicząca poprosiła Dyrektora Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Pana Krzysztofa Pawlaka o wręczenie zestawu ratowniczego R1 Prezesowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuchowie Panu Markowi Szymańskiemu. Dyrektor Pan Krzysztof Pawlak przywitał wszystkich i podziękował za zaproszenie na sesje. Pan Dyrektor przedstawił działalność Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, która prowadzi też działalność prewencyjną. Część pieniędzy jest przeznaczona na prewencje czyli olimpiady dla uczniów szkół rolniczych, którzy uczestniczą w konkursie plastycznym dotyczącym higieny pracy w gospodarstwach rolnych. Dyrektor Pan Krzysztof Pawlak wręczył zestaw ratowniczy R1 Prezesowi Ochotniczej Straży Pożarnej Panu Markowi Szymańskiemu i Panu Rafałowi Ćwiertniewiczowi. Dyrektor Pan Krzysztof Pawlak pogratulował strażakom, którzy niosą nieocenioną pomoc są najbliżej zdarzenia i dlatego KRUS stara się dofinansowywać OSP na zakup ubrań i sprzętu. Ochotnicza Straż Pożarna to grupa zawodowa , która ma największe poparcie społeczeństwa, odzwierciedleniem ich pracy i poświęcenia są słowa „Ludziom na pożytek, Bogu na chwałę”. Pan Rafał Ćwiertniewicz podziękował Panu Dyrektorowi za torbę z zestawem ratowniczym, która jest niezbędna w każdej niebezpiecznej sytuacji zarówno jeśli chodzi o pożary jak i o wypadki na akwenach wodnych. Pan Dyrektor powiedział że można składać wnioski na zestawy ratujące życie takie jak defibrylator. Dyrektor Pan Krzysztof Pawlak poinformował też o możliwości wykonywania bezpłatnych badań lekarskich dla rolników i ich rodzin, także rencistów i emerytów. Chcąc wykonać badania należy zgłosić się do oddziału regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Zielonej Górze. Pan Dyrektor zwrócił też uwagę na problem wypadków dzieci z rodzin rolniczych do lat 16 i poinformował o możliwości ich ubezpieczenia. Pan Rafał Ćwiertniewicz podziękował Pani Wójt za starania o torbę z zestawem ratowniczym. Pani Wójt powiedziała, że dla nas wszystkich jest to wielki zaszczyt, że Dyrektor KRUS Pan Krzysztof Pawlak przyjechał i ma na uwadze najważniejsze potrzeby Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuchowie.
 
Ad. 4
Pani Anna Dunajska poprosiła Panią Wójt Izabellę Staszak o wręczenia odznaczenia panu Bernardowi Pośledniemu. Jest to odznaczenie przyznane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi dla zasłużonego dla rolnictwa Pana Bernarda Pośledniego, który w 2004r. gospodarstwo przejął po rodzicach. Zajmuje się produkcją roślinną i zwierzęcą, korzysta też ze środków unijnych. Odznaczenie wręczyła Pani Wójt, Przewodnicząca Anna Dunajska i Przewodniczący Rady Młodzieżowej Pan Miłosz Rowiński, gratulując i życząc zdrowia.
 
Ad. 5
Pani Przewodnicząca Anna Dunajska poprosiła przedstawiciela firmy GEPRO Polska Sp. z.o.o przedstawienie prezentacji. Przedstawiciel niemieckiej firmy GEPRO przedstawił program inwestycji na terenie gminy Trzebiechów. Rada po wysłuchaniu prezentacji pozytywnie zaopiniowała projekt zaplanowania przedsięwzięcia na terenie gminy Trzebiechów. Pani Wójt podziękowała przedstawicielom firmy GEPRO za prezentacje. Przedstawiciele firmy podziękowali za spotkanie.
Pani Przewodnicząca ogłosiła o godzinie 11.00 piętnaście minut przerwy.
O godzinie 11.15 zostały wznowione obrady.
 
Ad. 6
  Uczestniczyłam w dożynkach gminnych, które odbyły się w Ostrzycach dnia 27 sierpnia 2016r. Podczas imprezy dożynkowej, zostały rozstrzygnięte konkursy na „Najładniejszy ogród warzywny”, „Najładniejszy ogród kwiatowy”, „Najczystsze sołectwo” i „Konkurs wieńców dożynkowych”. Przypomnę, że w konkurencji na Najładniejszy ogród warzywny 2016r. wygrała  – Pani Danuta Piwowarczyk ze wsi Swarzynice. Najczystsze Sołectwo 2016r. zdobyła Wieś Głuchów. W konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy wygrało Sołectwo Trzebiechów, II miejsce Sołectwo Borek i III miejsce Sołectwo Ostrzyce. W Dożynkach Powiatowo-Gminnych w Zaborze I miejsce zajął wieniec z Trzebiechowa w kategorii wieniec nowoczesny.
Na Lubuskim Święcie Plonów (Dożynki Wojewódzkie) które odbyły się 4 września 2016 roku w Strzelcach Krajeńskich, wieniec dożynkowy wykonany przez Sołectwo Trzebiechów zajął trzecie miejsce, w kategorii wieniec nowoczesny. Serdeczne gratulacje.
1 września uczestniczyłam w rozpoczęciu roku szkolnego Zespołu Edukacyjnego w Trzebiechowie. 15 września brałam udział w posiedzeniu Komisji Gospodarczej. W dniu 20.09.2016 odbyło się uroczyste otwarcie drogi Borek – Głęboka, w której oprócz władz brała udział młodzież Gimnazjum. Jest to odcinek 1300 m drogi, koszt 222 000 zł. Dofinansowanie z Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego to 91 000 zł. 
23 września 2016 brałam udział w posiedzeniu Zgromadzenia Związku Powiatowo- Gminnego w Czerwieńsku, na którym ukonstytuował się Zarząd . 24 września 2016 w Podlegórzu, odbyło się Święto Strażaka na które przyjechała delegacja z  zaprzyjaźnionej gminy Schenkendobern. W Programie rozrywkowym, była wycieczka do kościoła w Klępsku, pokaz sprzętu strażackiego. 13 października 2016 wspólnie z nauczycielami, Przemysławem Żurawieckim i panią Elwirą Bańkowską byliśmy na uroczystej kolacji w Wilczu, gdzie w imieniu pani Wójt, Rady Gminy, złożyliśmy życzenia z okazji dnia Edukacji Narodowej oraz wręczyliśmy nagrody. 18 października 2016 odbyło się spotkanie przewodniczących, na którym omawialiśmy zagadnienia dzisiejszej sesji.
 
Ad. 7
1. Uczestniczyłam w Festynie rodzinnym w Domu Pomocy Społecznej w Trzebiechowie w dniu 27 sierpnia 2016r.
2. W dniu 27 sierpnia odbyły się nasze Dożynki Gminne w Ostrzycach, serdecznie dziękuję Radnej, Sołtysowi paniom z KGW ( mieszkankom Ostrzyc) serdeczne słowa podziękowania raz jeszcze kieruję do wszystkich sołtysów, radnych, KGW. Dziękuję za przepiękne wieńce, za zajęcie I miejsca w Powiatowych Dożynkach w Zaborze i III miejsca w Wojewódzkim Święcie Plonów wieńca Trzebiechowskiego.
3. W dniu 31 sierpnia odbyło się spotkanie z Prezesem M. Budą i Kancelarią prawną w sprawie budowy zakładu mieszanek paszowych w Trzebiechowie.
4. W dniu 8 września przyjechali studenci z AGH w Krakowie, tematy do wykonania to odwodnienie drogi 278, powiatowej i gminnej w Radowicach oraz ocena stanu mostów w naszej gminie.
5. W dniu 8 września w ramach projektu Trampolina zorganizowano wernisaż prac w oranżerii Domu Pomocy Społecznej w Trzebiechowie. Prace obecnie są w Bełczu.
6. Uczestniczyłam w Dożynkach wiejskich zorganizowanych przez KGW w Klenicy w dniu 10 września.
7. Uczestniczyliśmy z Dyrektorem TOK w Wojewódzkich Obchodach Europejskich Dni Dziedzictwa w Zaborze.
8. 14 września zawiozłam do Gorzowa Wlkp. wniosek o dofinansowanie modernizacji drogi w Swarzynicach w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.
9. 16 września miałam ogromną przyjemność spotkać się z Sołtysami, Radami Sołeckimi, Kołami Gospodyń Wiejskich , pracownikami robót publicznych oraz ZGK, TOK ,ZE , strażakami, podziękowałam za pracę na festynach, dożynkach itp.
10. W dniu 20 września otworzyliśmy 1300 m drogę Borek – Głęboka.
11. W okresie międzysesyjnym podpisałam umowę na wykonanie dokumentacji na wykonanie 48 przydomowych oczyszczalni za kwotę 8200 zł.
12. Działa bankomat jak również czytnik do bezgotówkowego płacenia w kasie Urzędu.
13. Zakończyliśmy budowę podjazdu dla niepełnosprawnych do przychodni i apteki w Trzebiechowie.
14. Zamontowaliśmy 3 przystanki autobusowe 2 we wsi Borek 1 w Radowicach.
15. Zamontowano wiatę we Wsi Ostrzyce.
16. Wykonaliśmy chodnik we wsi Głuchów i we wsi Swarzynice.
17. Zamontowaliśmy próg zwalniający w Lednie oraz zamówiona jest altana do wsi Głęboka.
18. Wykonaliśmy monitoring we wsi Trzebiechów.
19. Ogłoszony przetarg na wykonanie dróg dwie w Głuchowie. Otwarcie przetargu 3 i 4.11.2016r. i jedna w Ostrzycach, otwarcie przetargu 7.11.2016r.
20. Przetarg na dach w Trzebiechowie , 3 oferty wpłynęły, trzy z błędami. Przetarg unieważniono. Ogłoszono nowy przetarg, otwarcie 26.10.2016r.
21. Trwa remont Biblioteki Publicznej w Trzebiechowie.
22. U notariusza została wpisana zmiana formy organizacyjnej ZGK. Obecnie Zakładem sp. z o.o. w organizacji kieruje prezes Jerzy Pasek.
23. 1 października przedstawiciele wsi Swarzynice byli u przyjaciół w Lubinchen, a my w tym czasie gościliśmy strażaków z Niemiec i Markosic.
24. Uczestniczyłam w inauguracji roku akademickiego w Sulechowie.
25. Byłam z Paniami na badaniach cytologicznych w Zielonej Górze.
26. Odbyło się Zrzeszenie Wójtów i Burmistrzów województwa Lubuskiego.
27. Nauczycielom, pracownikom pedagogicznym z Trzebiechowa i Swarzynic złożyłam życzenia.
28. Otrzymaliśmy z LUW sprzęt do magazynu powodziowego, obrony cywilnej wartość, obecnie ogólna wartość sprzętu wynosi 64 000 zł.
29. Zespól Edukacyjny otrzymał 188 565,50 dofinansowania na projekt Eksperymentujmy w Trzebiechowie – nowe pracownie, nowe zajęcia, nowe umiejętności. Łącznie projekt z naszymi kosztami w formie rzeczowej (sale) wynosi 219 250 zł. Rozpoczęła projekt poprzednia p. Dyrektor,nowa Dyrektor będzie realizować.
30. Podpisałam umowę z EWE energia sp. z o.o. Międzyrzecz na realizację zadania na budowę przesyłu gazu ziemnego z Górzykowa do Sławy. EWE złożyło wniosek do Ministra Energii na dofinansowanie w wysokości 10 mln zł. Całość zadania 20 mln zł.

Ad. 8
Pani Przewodnicząca Rady Gminy odczytała analizę oświadczeń majątkowych radnych Rady Gminy Trzebiechów za 2015 rok.
Zgodnie z art. 24 h, ust. 12 ustawy z dnia 8 marca 1990 o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2016 poz. 446) 14 radnych Gminy w Trzebiechowie, zobowiązanych było do złożenia Przewodniczącemu Rady Gminy Trzebiechów oświadczenia majątkowego, na dzień złożenia oświadczenia oraz informację o sposobie i terminie zaprzestania prowadzenia działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia gminy, w którym uzyskał mandat, jeżeli taką działalność prowadził przed dniem wyboru oraz oświadczeń majątkowych za rok 2015 wg stanu na dzień 31 grudnia 2015 r. Przewodniczący Rady Gminy złożył zeznania Wojewodzie Lubuskiemu.
Wszyscy zobligowani radni złożyli przedmiotowe oświadczenia w ustawowych terminach wraz z informacją o zaprzestaniu prowadzenia działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia gminy oraz z kserokopią zeznania PIT. Oświadczenia majątkowe 14 radnych zostały dnia 10 maja 2015 r. przekazane do właściwego, czyli Drugiego Urzędu Skarbowego w Zielonej Górze.
Po dokonaniu analizy bieżących oświadczeń majątkowych stwierdzam, iż większość oświadczeń majątkowych za rok 2015 nie budzi zastrzeżeń, zostały wypełnione w sposób zupełny, spełniają wszystkie wymogi. W czterech oświadczeniach nie wszystkie punkty zostały wypełnione starannie tj.
- w poz. II.3 wpisana wartość nie pokrywa się z wartością z PIT,
- w poz. VIII występuje niezgodność kwoty umowy zlecenia w PIT z kwotą w oświadczeniu,
- w poz. III.1 nie określono udziałów w spółkach handlowych,
- w poz. IV.2 nie określono akcji w spółkach handlowych
- w części B – miejsce położenia nieruchomości nie wpisano „nie dotyczy”
Żaden radny nie prowadził działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia gminy, w którym uzyskał mandat.
Wszystkie oświadczenia zostały umieszczone na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Trzebiechów:
Żaden radny Gminy Trzebiechów nie narusza art. 24 f ustawy o samorządzie gminnym, tj. nie prowadzi działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami z wykorzystaniem mienia gminy, w którym radny uzyskał mandat, nie jest członkiem władz zarządzających lub kontrolnych i rewizyjnych ani pełnomocnikiem spółek handlowych z udziałem gminnych osób prawnych lub przedsiębiorców, w których uczestniczą takie osoby. Radni również nie posiadają pakietu większego niż 10% udziałów lub akcji w spółkach handlowych z udziałem gminnych osób prawnych lub przedsiębiorców, w których uczestniczą takie osoby.
 
Ad.9
Pani Wójt została poproszona przez Panią Przewodniczącą Rady Gminy o omówienie projektu uchwały. Pani Wójt wyjaśniła, że w sprawie przyznania diet sołtysom został złożony wniosek przez sołtysa Pana Zenona Małowskiego. Jak sam słusznie zauważył osoby zastępujące sołtysa na Sesji Rady Gminy powinny otrzymywać dietę. Pani Wójt poprosiła wysoką radę o pozytywne rozpatrzenie tego projektu. Uchwała została poddana pod głosowanie, w którym to została przyjęta 14 głosami „za” i nadano jej Nr XVIII/121/2016.
 
Ad. 10
Pani Przewodnicząca poprosiła Skarbnika Panią Ewę Kulik o przedstawienie uchwały.
Pani Ewa Kulik przeczytała opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej.
Budżet Gminy Trzebiechów został zmieniony w okresie 25.08.2016r. do 19.10.2016r.
Nie było pytań więc Pani Przewodnicząca przeszła do następnego punktu obrad.
 
Ad. 11
Pani Przewodnicząca poprosiła Przewodniczącego Komisji Pana Rafała Ćwiertniewicza o przeczytanie protokołu z posiedzenia Komisji Budżetu i Finansów. W dniu 13 października odbyło się posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów w sprawie zmiany uchwały budżetowej na rok 2016 . Omówiono tez Informację z wykonania budżetu Gminy Trzebiechów za I półrocze 2016. Na posiedzenie komisji została zaproszona Skarbnik Pani Ewa Kulik. Skarbnik Gminy przedstawiła i omówiła dokładnie założenia ujęte w projekcie uchwały. Komisja dokładnie przeanalizowała projekt uchwały punkt po punkcie, zadając pytania aby rozwiać jakiekolwiek wątpliwości co do treści w niej zawartych. Następnie przystąpiono do zapoznania się oraz przeanalizowania informacji z wykonania budżetu Gminy Trzebiechów za I półrocze 2016. W głosowaniu jawnym komisja jednogłośnie poparła omawiane zmiany w projekcie uchwały oraz podobnie jak Regionalna Izba Obrachunkowa pozytywnie opiniowała informacje o przebiegu i wykonania budżetu Gminy Trzebiechów za I półrocze 2016. Uchwała została poddana pod jawne głosowanie. Uchwała została przyjęta jednogłośnie 14 głosami radnych i nadano jej Nr XVIII/122/2016.
 
Ad. 12
O omówienie uchwały został poproszona Skarbnik Gminy pani Ewa Kulik. W przedstawionym projekcie uchwały w porównaniu z obowiązującą uchwałą nr IV/23/2015 Rady Gminy w Trzebiechowie z dnia 11 marca 2015 roku dokonano zmiany zapisu § 1 ust.3 z
„Termin rozliczania się inkasentów z zainkasowanego podatku ustala się nie później niż w ciągu dwóch dni po dniu, w którym podatek został pobrany.” na „Inkasenci zobowiązani są do wpłaty pobranych w terminie 2 dni następujących po ostatnim dniu, w którym zgodnie z przepisami prawa podatkowego wpłata podatku powinna nastąpić.”
Zmiana dotyczy dostosowania do obowiązujących przepisów prawa.
Nie było pytań więc Pani Przewodnicząca przeszła do głosowania. W głosowaniu jawnym 14 radnych było ”za” przyjęciem uchwały, której nadano Nr XVIII/123/2016.
 
Ad. 13
Skarbnik Pani Ewa Kulik została poproszona o przedstawienie projektu uchwały. W związku ze zmianą zapisu art. 81 ustawy Ordynacja podatkowa z dnia 29 sierpnia 1997 roku (Dz.U. z 2015, poz. 613 z późn. zm.) w deklaracji na podatek od nieruchomości –DN, rolny-DR, leśny – DL w części C usunięto zapis o obowiązku złożenia wraz z korektą deklaracji pisemnego uzasadnienia przyczyn korekty.
Ponadto zmieniono zapisy odpowiednio w deklaracjach:
DN – część F, DR – część G, DL –część F dotyczące ustalenia kwoty podatku za rok oraz wydzielono osobne wiersze dla kwot podatku, które mają zastosowanie tylko w przypadku korekt deklaracji. Z uwagi na ogłoszenie jednolitych tekstów ustaw regulujących podatek od nieruchomości, rolny, leśny oraz postępowania egzekucyjnego w administracji we wszystkich załącznikach dokonano zmiany zapisów źródła aktów prawnych. Załączniki do informacji w sprawie podatku od nieruchomości, rolnego, leśnego (ZN, ZR, ZL, ZD) nie ulegają zmianie.
Pani Przewodnicząca poddała uchwałę pod jawne głosowanie. W którym uczestniczyło 14 radnych, 14 radnych było „za” przyjęciem uchwały, której nadano Nr XVIII/124/2016.
 
Ad. 14
Projekt uchwały został omówiony przez Panią Ewę Kulik. Zmieniają się niektóre stawki podatku od nieruchomości. Na 2017 rok proponuje się pozostawienie stawek podatku od nieruchomości na poziomie 2016 roku z wyjątkiem stawek od gruntów pod wodami powierzchniowymi stojącymi lub wodami powierzchniowymi płynącymi jezior i zbiorników sztucznych. Budynków lub ich części zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu kwalifikowanym materiałem siewnym. Budynków lub ich części związanych z udzielaniem świadczeń zdrowotnych w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej, zajętych przez podmioty udzielające tych świadczeń, które w 2016 roku były na poziomie maksymalnym. Z uwagi na to, że ogłoszone stawki maksymalne na 2017 rok w obwieszczeniu Ministra Finansów z dnia 28 lipca 2016r. w sprawie górnych granic stawek kwotowych podatków i opłat lokalnych w 2017 roku są niższe niż w 2016 roku, należy zmniejszyć ww. stawki do wysokości maksymalnej obowiązującej w 2017 roku.
Pani Przewodnicząca przeszła do głosowania, w którym 14 radnych głosowało „za” przyjęciem uchwały, której nadano Nr XVIII/125/2016.
 
Ad. 15
Wnioski i interpelacji radnych nie zostały zgłoszone.
 
Ad. 16
W związku z brakiem wniosków i interpelacji radnych, nie było na nie odpowiedzi.
 
Ad. 17
Pani Przewodnicząca udzieliła głosu radnemu Panu Danielowi Wiktorowiczowi. 3 sierpnia bieżącego roku odbyło się spotkanie przedstawicieli Zarządu Dróg Wojewódzkich i Powiatowego Zarządu Dróg z władzami gminy, radnym i sołtysem wsi Radowice. Zostały poczynione ustalenia, które nie zostały w pełni zrealizowane. Nie zostały oczyszczone rowy przy drodze powiatowej oraz nie został udrożniony przepust, ponadto nie postawiono znaku ograniczenia prędkości do 30 km/h od strony Podlegórza. Radny zwrócił się także o ścięcie poboczy, co ułatwiłoby odprowadzenie wód opadowych z jezdni do rowu. Radny Radowic przypomniał o witaczu na którym należy dopisać wyraz „gmina” i poprosił o wysypanie ziemi koło nowego przystanku by można zagospodarować i upiększyć to miejsce.
Pani Wójt odpowiedziała, że temat dróg zostanie poruszony na następnej Sesji Rady Powiatu.
Dyrektor Trzebiechowskiego Ośrodka Kultury powiedział, że rzeźbiarze zostali poinformowani i przyjadą poprawić napis na witaczu.
Sołtys Trzebiechowa Pan Stanisław Głowacki zgłosił potrzebę przycięcia gałęzi. Radny Rafał Ćwiertniewicz zgłosił, że w Głuchowie na wjeździe od strony Sulechowa na odcinku około 200 metrów jest bardzo zniszczona nawierzchnia drogi, konieczny jest remont tego odcinka drogi. Radny zapytał też o nową drogę, która powstaje w Głuchowie a która nie będzie na tyle długa by mogła być dołączona do drogi powiatowej. Pani Wójt odpowiedziała, że przetarg na te drogę już się odbył i będzie budowana zgodnie z planem. Sprawa tej drogi zostanie przekazana na najbliższej Sesji Rady Powiatu.
Sołtys Ostrzyc Pan Zdzisław Barłożewski powiedział, że przy sali wiejskiej istnieje pilna potrzeba obcięcia gałęzi drzew rosnących w pasie drogi gminnej. Sprawa została zgłoszona już dwa lata temu, a ustalane terminy były kilkakrotnie przekładane. Pani Wójt odpowiedziała, że ta sprawa zostanie zgłoszona na Sesji Rady Powiatu.
 
Ad. 18
Pani Przewodnicząca poddała pod głosowanie protokół z XVI Sesji Rady Gminy, który został jednogłośnie przyjęty 14 głosami „za”.
 
Ad. 19
Pod głosowanie został poddany protokół z XVII nadzwyczajnej Sesji Rady Gminy. Protokół radni przyjęli jednogłośnie 14 głosami.
 
Ad. 20
Pani Wójt poruszyła temat funduszy sołeckich, informując że są to pieniądze gminne które powinny być dysponowane przez sołtysów na potrzeby sołectw a nie tylko na imprezy. Pani Wójt odpowiada za realizację każdej złotówki i sołtysi są odpowiedzialni za rozsądne dysponowanie tymi pieniędzmi. W Radowicach w salce wiejskiej zapalił się kominek, który naprawiony zostanie z funduszy sołeckich. W przyszłym roku będzie zamontowane centralne ogrzewanie Nad salą znajduje się mieszkanie, które zostanie w przyszłym roku odremontowane i przeznaczone jako mieszkanie komunalne do wynajmu. Pani Wójt zaprosiła serdecznie wszystkich sołtysów na szkolenie obronne, które odbędzie się 3 listopada w Sali Trzebiechowskiego Ośrodka Kultury.
 
Ad. 21
Pani Przewodnicząca Rady Gminy o godzinie 12.17 zamknęła XVIII Sesje Rady Gminy w Trzebiechowie.
 
Przewodnicząca Rady Gminy
Anna Dunajska
 
Protokołowała
Ilona Wiktorowicz
 

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Gmina Trzebiechów
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Ilona Wiktorowicz
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2016-11-17
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Ilona Wiktorowicz
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2016-11-17 10:12:42
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2016-11-17 10:12:49
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2016-12-14 13:18:13
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
2106 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »
« powrót do poprzedniej strony